Уроки 7-8.
Тема: Авангард: кубізм, футуризм, кубофутуризм.
Мета:
визначити умови формування та розвитку авангардних напрямків – кубізму,
футуризму і кубофутуризму; познайомити з
художніми особливостями авангарду на конкретних прикладах живопису; проаналізувати
найкращі зразки авангарду; розвивати індивідуальний естетичний досвід та
усвідомлене естетичне сприйняття учнів шляхом залучення учнів до інтерпретації
творів мистецтва; виховувати ініціативу, творчість, осмислення своєї відповідальності
за збереження художніх цінностей минулого і сьогодення, формувати особистість
як суб’єкт культури.
Тип уроку:
1. Урок засвоєння нових знань
2. урок закріплення знань
шляхом повторення теоретичних знань та виконання практичного завдання.
Наочність:
підручник, презентація, відеоматеріал.
Хід уроку.
І. Організаційний етап.
Вітання. Перевірка наявності учнів на уроці.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Робота
з анкетою.
1. Що б ви хотіли дізнатись про авангард?
2. Чи цікавить вас історія походження назв: кубізм,
футуризм, кубофутуризм?
3. Як на вашу думку, чи доцільно вивчати мистецькі
досягнення минулого, щоб зрозуміти сучасне мистецтво?
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
За
оцінками фахівців, у світі три найвідоміші художники: геній італійського
Відродження Леонардо да Вінчі, великий нідерландець постімпресіоніст Вінсент
Ван Гог і лідер модерністів іспанець Пабло Пікассо (1881-1973). У тісній співпраці з французьким художником
Жоржем Браком (1882-1963) П.Пікассо заснував новий авангардний напрям – кубізм,
який відображав кардинальну зміну уявлень про простір у мистецтві. (Підручник,
стор.52- 53).
ІV. Повідомлення теми уроку.
План
вивчення нового матеріалу.
1.
Формування
стилю авангард.
2.
Знакові
твори художників – авангардистів: кубістів - Пабло Пікассо і Жоржа Брака, Ф. Леже,
Олександра Архипенка (1887-1964), футуристів Томмазо Марінетті , Умберто
Боччоні, Джакомо Балла, Карло Карра, Джино Северині; представників футуризму у
музиці - Франческо Прателла і Луїджі Руссоло, які виступили з маніфестом
«Мистецтво шумів», Артура Онеггера.
3.
Виконання
практичного завдання: підручник, додаток 1, стор.209.
V. Вивчення нового матеріалу.
Самостійне опрацювання теоретичного
матеріалу – робота за підручником «Мистецтво», 9 клас, стор.52-61.
Розповідь
вчителя.
1.
Назва.
Переваги
Футуризм.
Головні представники в живописі
Відомими піонерами кубізму стали художники:
·
Пабло Пікассо та інші.
VI.
Закріплення нових знань.
VII.
Повторення основних понять.
Колаж (фр. –клеїти) – художня техніка, сутність якої полягає у
використанні в композиції різних
наклейок із пласких (кольоровий папір, шпалери, тканини) або об’ємних (мотузки,
шматки дерев, метал) матеріалів.
Кубізм
(фр. – куб) – модерністський художній напрям із переважанням геометричних
форм, заснований П.Пікассо і Ж.Браком на поч.. ХХ ст..
Кубофутуризм - художній напрям у поезії та образотворчому
мистецтві поч.. ХХ ст.., який об’єднав авангардні явища кубізму і футуризму.
Футуризм
(лат. – майбутнє) - радикальний
літературно-художній напрям авангардного мистецтва, був поширений на поч.. ХХ
ст.. Його представники оспівували майбутнє як еру техніки, високих швидкостей і
темпу життя.
IX. Домашнє завдання: по підручнику стор. 52-61, акварельні фарби, вирізки з
журналів для колажу.
Немає коментарів:
Дописати коментар