четвер, 2 листопада 2017 р.

Конспект уроку 7 клас.

7 клас.
Урок №6.
Тема: Інтер’єр – характер людини.
Практичне завдання: Створіть інтер’єр за вікном. Орієнтовні теми: «Осінній сум», «Свіже повітря».
Мета: формування ключових компетентностей: вміння вчитися: орієнтуватися в часі та раціонально його використовувати; самостійно виконувати практичне завдання; продовжувати ознайомлювати учнів з основами композиції, поняттями «точка зору», «композиційний центр», «поле зору», «зоровий центр»; поглибити знання про закони перспективи , жанр інтер’єру; виробляти практичні навички зображення інтер’єру з різних точок уміння бачити і розуміти особливості будови форми замкнутого простору; розвивати в дітей комбінаторні здібності, образне, логічне, просторове мислення; продовжувати формувати вміння аналізувати, узагальнювати; розвивати кмітливість; навчати міркувати; стимулювати розвиток допитливості; виховувати в учнів акуратність, увагу.
Обладнання: для вчителя – схеми побудови інтер’єру в різних видах перспективи, репродукції картин; для учня – альбом, олівець, гумка.
Терміни і поняття: екстер’єр, інтер’єр.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання. Рефлексія. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Бесіда
Пригадаємо значення понять:
Екстер’єр (в арх.; з фр. — зовнішній) — зовнішній вигляд споруди.
Інтер’єр (з фр. — внутрішній) — це архітектурно і художньо оформлена внутрішня частина будівлі, приміщення.
- Як перекладається слово інтер’єр і що означає це поняття? (Інтер’єр в перекладі з французького означає внутрішній, тобто це внутрішній вид будь-якого приміщення). - Які види перспективи ви знаєте? (Лінійна, повітряна).
- Де застосовуються знання про перспективу? (У малюванні картин, у дизайні (при проектуванні приміщень), в архітектурі (при проектуванні будівель).
2. Повторення вивченого на минулому уроці.
- Що ми нового вивчили на минулому уроці?
- Давайте пригадаємо, як ми з вами на минулому уроці створювали композицію інтер’єру кімнати за правилами фронтальної перспективи. (Учні розповідають послідовність малювання фронтального інтер’єру кімнати).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, оголошення теми уроку.
Учитель.
Вийдіть на вулицю, озирніться навколо і, всюди побачите пейзажі, але варто переступити поріг і увійти до будь-якого будинку, як потрапите до світу не менш привабливого для людини-світу інтер’єру. Недарма кажуть: «Покажи, де ти живеш, і я скажу, хто ти». Тож, за зовнішнім виглядом нашої оселі оцінюють і нас — тих, хто в ній мешкає. Тобто, вже сам вигляд будинку дає інформацію про призначення помешкання, відповідає на запитання «Для кого?» і «Для чого?». І сьогодні на уроці ми навчимося виконувати малюнок в одному з найскладніших жанрів образотворчого мистецтва – інтер’єрі. Дізнаємося які існують групи та види зображення інтер’єрів, з’ясуємо яку роль відіграє перспектива в зображенні інтер’єрів.
ІV. Виклад нового матеріалу.
1. Розповідь учителя. Інтер’єр як жанр образотворчого мистецтва.
Отже, інтер’єр – це оформлення внутрішнього простору будинку або окремого приміщення з їх убранням, меблями й різноманітними речами. В інтер’єрі можуть бути виражені різноманітні відтінки почуттів і настрою людини: радість, смуток, роздуми; він може бути святковим, або скромним, затишним або холодно- парадним. У ньому можна показати зміни, які вносить до нашого життя дійсність: вигляд нової квартири, лабораторії, офісу, театру і т.д. Інтер’єр, як жоден інший жанр, здатний розповісти про людину: хто вона, чим захоплюється, який її характер. Про все це уважному спостерігачеві говорять речі, їх розташування, стан житла. Перш ніж почати виконувати роботу в цьому жанрі, необхідно запам’ятати, що будь-який інтер’єр у своїй основі-коробка, у якої шість площин: підлога, стеля, чотири стіни.
2. Основні групи інтер’єрів.
Інтер’єр поділяється на дві основні групи — житловий і громадський. Житловий інтер’єр — це своєрідний портрет людини, котра живе в ньому. Він може багато розповісти про характер господаря, про його інтереси і смаки, соціальний статус. Житлові інтер’єри створюють самотужки або за допомогою професіоналів. Професіоналізм майстра полягає в тому, щоб задовольнити всі побажання замовника.
При розробці громадського інтер’єру враховуються передусім його призначення та функціональні вимоги. Так, для торгової зали необхідні просторі проходи та зручні вітрини, для кафе — створення затишної, спокійної атмосфери, в якій людина може відпочити, а інтер’єр офісу чи навчальної аудиторії — це чіткість ліній, якісне освітлення та зручні робочі місця. Розрізняють два види зображення інтер’єру: кутовий і фронтальний. У кутовому інтер’єрі всі стіни розташовано під кутом до зображувальної площини (для перспективної побудови такого малюнка використовується дві точки сходження). У фронтальному інтер’єрі зображувальна площина паралельна видимій протилежній стіні (для перспективної побудови такого малюнка використовується одна точка сходження).
3. Аналіз живописних інтер’єрів О.Серебрякова та А.Ягужинської
Питання для бесіди:
- Що зображено на картині?
- Який вид інтер’єру зображено на картині?
- Про що розповіли художники?
- Що є композиційним центром?
- Поєднання яких кольорів використав художник?
- Яке враження на вас справив твір?
V. Практична робота
Зорове зменшення величин предметів у міру віддалення від глядача – це основна властивість перспективи, з нею ми знайомилася під час малювання з натури різних речей, пейзажів з будинками за уявою та при тематичному малюванні тощо. Спробуємо уважно роздивитися предмети і зобразити їх такими, як їх сприймає наше око, тобто, ми будемо вчитися правильно зображувати перспективну побудову інтер'єра.
Алгоритм зображення кутового інтер'єру (з двома точками сходження). 1.Проводимо лінію горизонту.
2. Оскільки ми виконуємо кутове зображення, то необхідно ліворуч та праворуч позначити дві точки сходження.
3. Зверху та знизу з лівого боку зображувальної площини проводимо допоміжні лінії до точки сходження, що розташована праворуч. За таким самим принципом проводимо допоміжні лінії з правого боку до лівої точки сходження.
4. З’єднуємо точки перетину допоміжних ліній і знаходимо висоту протилежного від нас кута кімнати (отже, отримуємо зображення стін, стелі та підлоги).
5. За допомогою точок сходження і допоміжних ліній визначаємо розміри та конфігурацію вікна, елементів підлоги, меблів тощо. Учні створюють ескізи кутового та фронтального інтер’єру житлової кімнати.
VI. Підсумок уроку
1. Виставка дитячих робіт. Колективний аналіз та оцінювання.
2. Метод «Закінчи речення»…
- Мистецтво будувати, проектувати та споруджувати це - … (архітектура)
- Зовнішній вигляд архітектурних споруд - … (екстер`єр)
- Внутрішній простір архітектурної споруди - … (інтер`єр
- Вид інтер’єру в якому стіни розташовано під кутом до зображувальної площини це – …(кутовий)
- Для перспективної побудови такого малюнка інтер’єру використовується одна точка сходження – це (фронтальний інтер’єр)
- Призначення та функціональні вимоги обов’язково враховуються при розробці … (громадського інтер’єру).
VII. Домашне завдання. Знайти роботи художників з інтер’єром. Відвідуючи громадські споруди, розглянути особливості оформлення їхніх інтер’єрів.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Конспект уроку мистецтва № 20. 9 клас

Урок №20. Тема: Жанри і стилі кіно. Мета: закріпити знання про кіномистецтво; розвивати індивідуальний естетичний досвід та усвідомле...